All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 06.05.2020 Beklenen WWDC başlıyor Yunus Başaran

Apple’ın beklenen konferansı çevrimiçi olarak 22 Haziran’da gerçekleşecek.

Koronavirüs pandemisinin moda dünyasını etkilediği kadar tüm sektörleri etkilediğinden bahsetmiştik. Bundan nasibini alan yüksek teknoloji markaları gerçekleştirdikleri çevrimiçi lansmanlar ile bir ilk gerçekleştirmişti. Bizleri de heyecanlandıran bu çevrimiçi lansman akımına geçen bir diğer isim Apple oldu. 

Apple yılda iki kez büyük etkinlik düzenliyor. İlki, teknoloji dünyasına yön veren yeni akıllı cihazlarının olduğu donanımsal etkinlik, diğeri ise Apple ekosistemi hakkında gelişmeleri ve işletim sistemleri keşfi merkezinde yazılımsal etkinlik. Her yıl Haziran ayında gerçekleşen Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) bu yıl 22 Haziran’da gerçekleşiyor. Bu yıl 31. kez düzenlenecek WWDC, dünyanın dört bir yanından milyonlarca Apple aşığına, geliştiriciye ve yaratıcıya iOS, iPadOS, macOS, tvOS ve watchOS’ların son sürümleri hakkında bilgi verecek. Aynı zamanda Apple, öğrenim hayatına devam eden geliştiricilere kendi Swift oyun alanlarını yaratarak kodlama aşklarını gösterme fırsatı sunan Swift Student Challenge’ı da duyurdu. Uygulama geliştirme ve yaratma dünyasına merakınız varsa Swift Student Challenge’a sizde katılabilirsiniz.

1. Swift Playgrounds ‘u okuyarak App Store’daki yüksek kalitedeki uygulamaları yazmak için kullanılan “Swift"  ile kodlamayı keşfet. 

2. Swift Playgrounds uygulamasını iPad veya Mac’inde indir.

3. İlk “Playground- sahne” olan Kodlamayı öğren 1’e başla ve yedi seviyeyi birer günde geç.  

4. Üç dakika içinde deneyimlenebilecek bir Swift oyun alanında interaktif bir sahne yarat.

5. Swift Student Challenge’a buradan başvur. Başvurular 17 Mayıs Pasifik saati ile 23.59’a kadar yapılabilecek.  (Türkiye saatiyle 18 Mayıs 10:00)

Apple
WWDC
Swift
Student
Challenge
Benzer İçerikler
Lifestyle Eskiyi getir kampanyası başladı Apple’ın sessiz sedasız sitesinde lansmanını yaptığı minik dev iPhone SE, Türkiye’de satışa çıktı. Üstelik harika bir fırsatla...
01.06.2020
Lifestyle Türk müziğine destek Apple, yerel sanatçıları desteklemek için Yerli Müzik Türkiye inisiyatifini başlattı.
14.05.2020
Lifestyle Paylaşılan mutluluklar: Yıldızlar ve anneleri! En sevdiğimiz yıldızların anneleri ile paylaştıkları mutluluklara bir göz atmaya ne dersiniz?
08.05.2020
Son Eklenenler
Lifestyle İçinizde çiçek açsın Ikebana sanatını hayatınıza uyarlayın.
02.06.2020
Lifestyle Yaz dizileri geliyor! En sevdiğimiz oyuncularla yeni yaz dizilerinde romantik-komedi yaşamaya ne dersiniz?
02.06.2020
Lifestyle Eskiyi getir kampanyası başladı Apple’ın sessiz sedasız sitesinde lansmanını yaptığı minik dev iPhone SE, Türkiye’de satışa çıktı. Üstelik harika bir fırsatla...
01.06.2020