All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 23.07.2020 6 Sosyal Mesafeli Etkinlik Dilara Yılmaz

Pandemi sonrası “yeni normal” sürece alışırken sosyal aktivitelerimiz de değişiyor. Sosyal mesafeye dikkat ederek rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz yaz aktivitelerini keşfedin.

Evlerde geçirdiğimiz zorlu bir ilkbahar mevsiminden sonra yaz sezonunda dışarıda vakit geçirmek istiyoruz. Tehlikenin devam etmesi her ne kadar tedirginlik yaratsa da açık havada gerçekleştireceğiniz birçok etkinlik ve aktivite bulunuyor. Sosyal mesafenizi koruyarak gerçekleştireceğiniz hem kültürel hem sportif aktiviteleri sizin için derledik.

Arabada Sinema ve Konser

Amerikan filmlerinden aşina olduğumuz araba otoparkında sinema keyfi hep romantik görünmüştür. Sinema salonlarında film izlemek veya konserlere gitmek risk taşıdığı için arabada sinema ve konser etkinlikleri popülerlik kazandı.

Açık Hava Gösterimleri

Tiyatro ve sinema gösterimlerini açık ve geniş alanlarda mesafeli bir şekilde devam ediyor. Sosyal mesafenin korunduğu ve maske takmanın zorunlu olduğu bu tür gösterimleri kendi bahçenizde arkadaşlarınızla gerçekleştirebilirsiniz.

Kamp

Bu yaz tatilinde plajlarda ne kadar tedbirler alınsa da kendinizi tehlikede hissetmeniz normal. Bu yüzden insanlardan uzak doğa içinde bir kampı yaz tatili olarak tercih edebilir ve bu şekilde dinlenebilirsiniz.

Dijital Kitap Kulubü

Pandemi yüzünden kitap kulübünüzle uzun süredir favori mekanınızda buluşamıyor ve okuduğunuz kitabı tartışamıyor muydunuz? Zoom, Skype ya da FaceTime gibi uygulamalarla kitap kulübünüzü devam ettirmeye ne dersiniz?

Bahçecilik

Kafanızı dağıtabileceğiniz bir aktivite mi arıyorsunuz? Kendi domatesinizi ekmeye ne dersiniz? İlla bahçeye sahip olmanıza gerek duymayacağınız bahçecilik için balkonunuzda kendi bahçenizi yaratabilirsiniz. Birkaç yer ve duvar saksısı işinizi görecek.

Bisiklet Turları

Hem biraz spor yapmış olacağınız hem farklı yerleri keşfedeceğiniz bisiklet turları ruhunuza iyi gelecek. Pandemi sonrası ulaşım olarak bisikleti tercih edenlerin sayısının artması da yazın popüler aktivitesi olmasının bir göstergesi.

sosyal mesafe
pandemi
covid-19
2020 yaz
aktivite
etkinlik
Benzer İçerikler
Lifestyle 6 Sosyal Mesafeli Etkinlik Pandemi sonrası “yeni normal” sürece alışırken sosyal aktivitelerimiz de değişiyor. Sosyal mesafeye dikkat ederek rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz yaz aktivitelerini keşfedin.
23.07.2020
Lifestyle Twitter’a ses geldi! Sosyal medya uygulaması Twitter’a sesli tweet özelliği güncellendi.
18.06.2020
Son Eklenenler
Lifestyle 12-18 Nisan burç yorumları 12-18 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
12.04.2021
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021