All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Lifestyle
Yayın Tarihi: 22.06.2020 2020’yi ortalarken yıldızlar ne diyor? Yunus Başaran

Merkür retrosuna giriş yaptığımız bu günlerde, astroloji takipçilerinin aklında bir soru var; 2020’nin kalanı için yıldızlar ne diyor? Deneysel Astroloji alanında uzmanlaşmış, finansal astroloji kavramıyla da bizleri tanıştıran Kenan Yasin Bölükbaşı’ya astroloji çeşitlerini ve de 2020 yılının kalanını sorduk.

Kenan Yasin Bölükbaşı kimdir? Bize kendinizden bahseder misiniz?

Kenan Yasin Bölükbaşı, hayatını 7/24 Astroloji ile geçiren ve son 8 yıldır hiçbir gün atlamadan her gün harita inceleyip harita bakan, Astroloji sevdalısı biridir. Hayatını insanlara pratize etmek ve bu bilgileri günlük yaşamlarında kullanmaya adamıştır ve bunu deneysel bir dille farklı bir bakış açısıyla kendi okurları ve takipçileriyle buluşturmaktadır.

 

Astroloji nedir? Evreni astroloji ile anlamak mümkün müdür?

Astroloji sembol okuma sanatıdır ve bu semboller evrenin bize sunduklarıdır. Evrenin her köşesi her yeri sembollerle doludur. Hatta kendi eviniz bile. Mutfağınız gelirlerinizi anlatırken, tuvaletiniz giderlerinizi sembolize eder. Mutfağınız ne kadar temizse bereket kapınız o kadar açıktır. Tuvaletiniz ne kadar gösterişliyse harcamalarınızı o kadar fazla yaparsınız. Sembol okumak tam da böyle bir şeydir. Astroloji de bu sembolleri gezegenleri ve göksel işaretleri kullanarak okuma ve yorumlama sanatıdır.

 

Deneysel Astroloji'nin diğerlerinden farkı nedir? Tanımlayabilir misiniz?

Deneysel Astroloji deneyip yanıldıklarımızı elediğimiz, deneyip tutarlı bulduklarımızı yaşam alanımıza kattığımız bir sembol okuma sanatıdır. En başta vurgulayıcı hedefi doğum haritalarımız kaderimiz değildir, kader bizim seçimlerimize göre şekillenir. Çünkü gezegenlerin iradesi yoktur. Gezegenler ya da diğer göksel semboller bizim yerimize seçim yapamazlar. Kendi seçim özgürlüklerimizi biz ortaya çıkartırız. Deneysel Astroloji’nin burada ki farkı ise zehri panzehri ile birlikte vermeyi sağlamasıdır. Çünkü bir Mars, kavgayı, tartışmayı gösterirken bir kılıç figürünü de gösterir. Biz hangisini kullanırsak o gezegenin etkisi çalışır. Kavgayı tercih etmeyip kılıç figürünü kullanmayı tercih eden kişiler Deneysel Astroloji’nin nimetlerinden faydalanmış olur.

Medikal Astroloji de ilgi alanınız. Size başvuranların hedef konusu ne oluyor?

Medikal Astroloji çok geniş bir alandır. Ben Medikal Astroloji bilgilerimi üç ayrı medikal hekimden aldım. Kendileri hem medikal doktorlar hem de astrologlar. Bu eğitimlerimin ışığı ile ve danışanlarımla aramdaki deneyimlere göre birçok sağlık sorununun üstesinden gelebilmek, irade kontrolünü sağlayabilmek, hastalığın kökenindeki psikolojik sorunları çözebilmek, ameliyat zamanları tayinleri yapabilmek ya da kendi yaşam biçimimizi, kalıcı ve sağlam bir şekilde değiştirmek üzerine çalışmalar yürütmekteyim. Medikal Astroloji de bize bu alanda olayın kök sorununu çözmemize vesile oluyor. Çünkü başınız ağrıdığında bir ağrı kesici alırsınız ve ağrı gider. Fakat ağrıya sebep olan kök sorun ne ise onu çözemezseniz bu durum kalıcı bir şekilde sürmeye devam eder. Bu tekrarları önlemek adına olayların kök sorununa inmek için Deneysel Astroloji’den faydalanabiliriz.

 

Şirketlere kurumsal astroloji desteği veriyorsunuz. Sizden ne gibi yardımlar alıyor?

Kurumsal Astroloji önemli bir uzmanlık alanıdır. Fakat astroloji hayatın ta kendisi olduğu için hayatın her köşesine her alanına rehberlik eder. Kurumsal Astroloji’de ise insanlardan ya da bireylerden bağımsız olarak kurumun unvanı, kurumun yapısı, vizyonu, fırsatları, potansiyelleri müşteri kapasitesi, rekabet ettiği alanlar ve sektördeki konumu üzerine çok güçlü öngörüler çıkartabilen bir tekniktir. Diğer yandan yatırım konuları ve üretim konularıyla ilgili çalışmalarımız üreticiyle tüketicinin arasındaki buluşma noktalarını sağlayan aracı kuruluşlarla istibatta olmamız Kurumsal Astroloji’nin önemini ortaya çıkartmamıza vesile oluyor. Fakat daha da önemlisi olaya kadersel açıdan yaklaşmak olmalıdır. Babamın bir lafı vardır “Para sarhoştur Kenan, nereye gideceğini asla bilemezsin” der. Hepimizin hayatında paramızın gideceği bir yer ve paramızın geleceği yerler vardır, bunu kestirmek zordur. Fakat astroloji, bize bereket kapılarımızın hangi alanlarda açıldığını ve hangi alanlara doğru adım atarsak hayatımıza geliş amacımız doğrultusunda doğru yönelimleri, doğru hedefleri sağlayabiliriz, işte bunları gösterir.

Finansal Astroloji konusu da uzmanlık alanınız değil mi?

Evet, Finansal Astroloji aslında meslek haricinde bereket kapılarımızın açık olduğunu bize sunan yegane göstergeleri ortaya çıkartıyor. Kurumsal Astroloji de şirket çalışanlarına özel seminerler verdiğim gibi şirket Ceo’larıyla yaptığım önemli özel çalışmalar ve ortaya çıkarttığımız önemli tarihlerle kurumun kimlik yapısını önemseyebiliyoruz. Fakat Finansal Astroloji’de kişinin meslekleri ya da şirketleri haricinde hangi alanlardan bereket kapılarını sağlayabileceklerini ya da hayatında hangi bereket kapılarının onlar için açık olacağı konusu üzerine ilerliyoruz. Pek tabii borsa, altın yatırım, hisse, bono, tahvil gibi bu işin daha farklı uzmanlık bölümleri de var. Fakat ben burada bu uzmanlık alanıyla ilgilenmemeyi tercih ediyorum. Hem etik olarak hem de böyle bir zamanı harcayabilecek bir alanım olmadığından ötürü bu konularda destek sağlamayı reddediyorum. Kişinin borsa gibi detay gerektiren işlerle ilgili süreçlerinde sadece kariyerini Finansal Astroloji üzerine kurmuş astrologlara danışması gerektiğini düşünüyorum. Fakat yatırım harcama gayrimenkul alım satım bereket kapılarının nerelerde olduğu doğru mesleği doğru alanda ve doğru zamanlarda idame ettirmek ve meslek haricinde nerelerden gelir kapılarımızı açabileceğimiz hususunda önemli ipuçları ve tüyoları astroloji rehberliğinde paylaşıyorum. Çok güzel geri dönüşler aldım. Sorduğunuz için teşekkürler.

 

2020 hepimiz için zor geçti. Yıldızlar 2021 hakkında umut dolu mesajlar veriyor mu?

Durun daha henüz 2020’yi bitirmedik. 2020’yi bitirmeden 2021 yılı hakkında konuşmak inanın ki çok ironik olur. Çünkü 2020’nin son çeyreği çok daha güçlü geçecek. Çok hararetli zamanlar yaşayacağız. Özellikle aktif gezegeni Mars altı ay boyunca Koç burcu transiti yapacak. Bu süreçte fazlasıyla inişler, çıkışlar yaşayacağız. İstifalarla, yeniden başlangıç yapmak isteyenlerle, boşanmalarla ya da bir yatırıma uzun vadeli planlara girmek isteyen etkilerle yüzleşeceğiz. Öte yandan sadece bizim ülkemiz değil tüm dünya kapsamında liderlerin yöneticilerin ve yaşamın eril düzeyde olan kişilerin arasındaki gerginliği, çatışmayı ve rekabeti göreceğiz. Otorite figürlerinin arasındaki soğuk savaşın artık ısınacağını ve bazı noktalarda hamleler yapmak durumunda kalacaklarına şahit olacağız. Tüm bu durum 2021’e daha henüz gelmeden 2020’yi nasıl atlatacağımıza vesile olacak. Fakat kimse korkuya kaygıya ve paniğe kapılmasın her şey zaten olması gereken zamanda ve olması gerektiği gibi işliyor. Hayatımızda astroloji olsa da olmasa da bu gibi durumlarla ilgili sadece biz astrologlar değil, işin alanında uzman olan kişilerin de birçok yorumu var. Daha temkinli, sabırlı ve dilin kemiğinin olmadığını düşünerek adımlar atmayı deneyimlemeliyiz. Fakat 2021 yılı bilhassa Şubat ayı daha sıkıntılı gözüküyor. Onun için umutlarımızı hiçbir zaman tüketmeyeceğiz. Fakat umut dolu olmak için de yeni bir yılın gelmesi için bir bekleyişe de girmememiz gerektiğini söylemeliyim.

2020’nin kalan günlerinde şanslı burçlar hangileri?

Bu konuyu sadece tek bir burca yöneltmek tam bir verim yakalamamızı sağlayamayabilir. Fakat genel kapsamda baktığımızda Aslan, Yay, Kova ve İkizler burçlarının kendilerini keşfetmek ve önceliklerini düzenlemek için daha ılımlı enerjiler içerisinde olacağını söyleyebiliriz. En çok transitlerden etkilenen burçlar Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlak burçları olacak. Daha temkinli sabırlı ve hayatlarında yeni değişimleri yaratmadan evvel bu konularda adım atma öncelikleri konusunda fikirlerine güvendikleri, teslim olmayı göze aldıkları kişilerle iletişime geçmeleri gerektiğini önerebilirim. Boğa, Balık, Başak ve Akrep burçlarının da yılın son kalan sürecinde daha çok kadersel olarak etkiler alacaklarını söyleyebilirim. Müdahale edemedikleri olaylarla karşı karşıya kalabilme potansiyeline sahip olacaklar. Fakat bu gibi durumlarda hayatlarının yönünü değiştirebilmek için olması gerekenin olması gerektiği zamanda işlediğini her daim kendilerine hatırlatmalılar. Bu kadersel süreçlerle başa çıkmak için alternatif yöntemleri düşünmeli ve farklı B planları yaparak hayatlarını idame ettirmeye çalışabilirler.

Astroloji
Kenan Yasin Bölükbaşı
Deneysel Astroloji
Medikal Astroloji
Finansal Astroloji
Kurumsal Astroloji
Benzer İçerikler
Lifestyle 12-18 Nisan burç yorumları 12-18 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
12.04.2021
Lifestyle 5-11 Nisan burç yorumları 5-11 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
05.04.2021
Lifestyle 29 Mart - 4 Nisan burç yorumları 29 Mart-4 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
29.03.2021
Son Eklenenler
Lifestyle 12-18 Nisan burç yorumları 12-18 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
12.04.2021
Lifestyle SAG Ödülleri 2021 kazananları 15 farklı kategoride ödül dağıtan SAG, kazananları gururla açıkladı!
05.04.2021
Lifestyle “Afro-Latin” saçları ile Cardi B Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
05.04.2021