All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Kültür-Sanat
Yayın Tarihi: 16.12.2020 Yeni normalde Sundance Film Festivali Cansu Acar

Sundance Film Festivali için geri sayım başladı.

Bu yıl ABD’nin Utah eyaletinde gerçekleşecek olan Sundance Film Festivali’nde, pandemi sebebiyle önemli değişiklikler yer alıyor. Fiziksel etkinlikler dışında, çoğunlukla sanal gerçekleşecek olan festival yedi gün sürecek ve 72'den fazla film çevrimiçi olarak izlenebilecek.

Sundance Film Festivali'nin direktörü Tabitha Jackson, alışagelmemiş bir film festivali için örnek oluşturduklarını, farklı bir akışa sahip olduklarını, aynı zamanda da çok yoğun ve sıkı çalıştıklarını ifade etti.

Festivalin en heyecan uyandıran yanı ise Fipresci ödüllü ünlü yönetmen Serhat Karaaslan'ın "Suçlular" adlı filmi ile Sundance Film Festivali'ne aday gösterilmesi. Karaaslan filminde, birlikte romantik bir gece geçirmek için otel arayan, ancak evlilik cüzdanları olmadığı için şehirdeki otellerden geri çevrilen üniversite öğrencisi genç bir çiftin bir gece boyunca başlarına gelenleri konu alıyor.

Festival biletleri 7 Ocak'ta sanatseverler için satışa sunuluyor.

Galeri
sundance film festivali
Tabitha Jackson
Serhat Karaaslan
Suçlular
Benzer İçerikler
Kültür-Sanat Yeni normalde Sundance Film Festivali Sundance Film Festivali için geri sayım başladı.
16.12.2020
Kültür-Sanat Beyaz perdede moda Fashion Film Festival Istanbul 2020 ile sinema ve modanın büyülü dünyasına unutulmaz bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?
18.11.2020
Kültür-Sanat 39. İstanbul Film Festivali Her sene büyük bir ilgi ile karşılanan İstanbul Film Festivali, bu sene hem çevrimiçi hem de sinema salonlarında gösterime girmeye hazırlanıyor.
06.10.2020
Son Eklenenler
Kültür-Sanat Donnie Darko'nun 20. yılı Jake Gyllenhaal, kült haline gelen Donnie Darko filmini 20. yılında anıyor.
23.01.2021
Kültür-Sanat Dünyanın en değerli sanat eseri Dünyanın en pahalı eseri, Amerikalı üniversite mezunlarının borçlarına gönderme yapıyor.
23.01.2021
Kültür-Sanat Kuzuların Sessizliği'nin 30. yılına özel buluşma Kuzuların Sessizliği ile hafızalara kazınan Jodie Foster ve Anthony Hopkins, filmin 30. yılına özel bir araya geliyor.
20.01.2021