All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Kültür-Sanat
Yayın Tarihi: 02.05.2020 Online moda sergileri Tuğçe Bahçıvangil

Bu hafta sonu planlarımda biraz müze gezmek var hem de koltuğumda oturarak. Ne dersiniz?

Evet, belki günlük aktivite döngümüz uyumak, spor yapmak, televizyon izlemek, yemek yapmak gibi belirli bir düzlem içerisinde ilerliyor olabilir. Bu monotonluğu kırmak için elimizde fırça, önümüze gelen eşyayı boyuyor da olabiliriz. Bunun keyifli olmadığını söylemiyoruz aynı şekilde boyamaya devam fakat size önerebileceğimiz bir şey daha var. Müzeye gitmeye ne dersiniz? Hem de karantinadan çıkmadan bunu yapabilirsiniz. Birçok konserin, festivalin, serginin ertelenmiş olduğu gerçeği belki kalpleri biraz burktu. Fakat yaratıcılık gerektiren bu sanat platformları yaratıcılıklarını bir kere daha konuşturdu ve radikal bir biçimde değişen hayat biçimimize adapte olarak yerini belirledi. Elbette bunu bizlere online bir deneyim sunarak gerçekleştirdi. Mesela Google Art&Culture, dünyanın farklı yerlerinde bulunan binlerce müzeye ücretsiz erişimi mümkün kılıyor ve buna birçok moda sergisi de dahil! İşte siz koltuğunuzda sırtınızı yaslamış rahat bir şekilde otururken Commes des Garçons, Cristobal Balenciaga, Karl Lagerfeld veya Oscar de la Renta gibi moda tarihinde yer edinmiş moda evlerinin online olarak gezebileceğiniz moda sergileri…

Son Eklenenler
Kültür-Sanat Bu yıl ki Emmy adayları belli oldu Televizyonun Oscar’ları olan ve bu yıl 72.si düzenlenecek Emmy ödüllerinin adayları dün akşam açıklandı.
29.07.2020
Kültür-Sanat Hayal etmenin gücü Magnum, Hazzı Hayal Et sergisi ile kakaolarının tedarik edildiği Fildişi Sahili'nde yaşayan ve hayatlarını zor şartlarda geçirmekte olan kakao çiftçisi kadınlara, destek sağlamayı amaçlıyor.
24.06.2020
Kültür-Sanat Wonder Woman'ın gösterim tarihi açıklandı DC’nin en güçlü kadın süper kahramanı yeniden beyaz ekranda.
15.06.2020