All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Kültür-Sanat
Yayın Tarihi: 17.04.2020 Kültün tanımı Ataer Yarar

Gizemli müzikal teknikleriyle insan bilincini eritebilen, 80’lerin ortasından günümüze kültün tanımını dokuyan İngiliz alternatifinin ismi Radiohead’ten dökülen incileri kolaylıkla bulabileceksiniz. 

Çalma listeleri arasında denk geldiğinizde, içe dönük, endişeli ve bir o kadar da politik varyasyonlara sahip sözleriyle diğer parçaların sahip olduğu müzikal nitelikten ayrılan bir kimliği taşıyor Radiohead. 90’lı yıllara vardığında, walkman’lere albümleri peşi sıra takılıp çıkarılırken, diğer bir parçaya hızlıca geçmek için serçe parmakla kasetler döndürülürken, birçoğumuz için melankolik bir saplantıydı. Tarihte birçok konseri, listeler arasında enlerden birkaçı olarak belirlenmiş olsa da ne yazık ki yaşam kümemizin oldukça sınırlandırıldığı bu günlerde böyle eşsiz anlara eşlik edebilmek mümkün değil gibi görünüyor. Ancak zaman tüneline düşenler arasından size iyi bir haberimiz var! “Radiohead Halk Kütüphanesi” arşivlerini dinleyecilerine açıyor.

Grup, çıkış zamanından günümüze sahip olduğu materyelleri, canlı yayın performanslarını, albümlerinin hikayelerini depoladığı yeni bir çevrimiçi servis yayınladı. Fotoğrafınızı da ekleyebildiğiniz ve üzerinde giriş için kişisel bir QR kod bulunan kütüphane kartınızı oluşturduktan sonra, ücretsiz bir şekilde grubun tarihi arşivlerine ulaşabilmeniz mümkün. Diğer rock vizyonerlerine göre internet arenasıyla daha farklı bir ilişki kuran ve albüm lansmanlarını genellikle sosyal medya hesaplarındaki enteresan oyunlarla sergileyen Radiohead, “Evde kal” çağrılarına uyanlara alternatif bir zaman geçirme yöntemi de sunmuş bulunmakta. 

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Radiohead.com has always been infuriatingly uninformative and unpredictable. We have now, predictably, made it incredibly informative. We present the RADIOHEAD PUBLIC LIBRARY. (link in bio)

Radiohead (@radiohead)'in paylaştığı bir gönderi (20 Oca, 2020, 2:01öö PST)

Müzik
Radiohead
Online
Benzer İçerikler
Kültür-Sanat Kültün tanımı Gizemli müzikal teknikleriyle insan bilincini eritebilen, 80’lerin ortasından günümüze kültün tanımını dokuyan İngiliz alternatifinin ismi Radiohead’ten dökülen incileri kolaylıkla bulabileceksiniz. 
17.04.2020
Son Eklenenler
Kültür-Sanat Donnie Darko'nun 20. yılı Jake Gyllenhaal, kült haline gelen Donnie Darko filmini 20. yılında anıyor.
23.01.2021
Kültür-Sanat Dünyanın en değerli sanat eseri Dünyanın en pahalı eseri, Amerikalı üniversite mezunlarının borçlarına gönderme yapıyor.
23.01.2021
Kültür-Sanat Kuzuların Sessizliği'nin 30. yılına özel buluşma Kuzuların Sessizliği ile hafızalara kazınan Jodie Foster ve Anthony Hopkins, filmin 30. yılına özel bir araya geliyor.
20.01.2021