All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Kültür-Sanat
Yayın Tarihi: 06.05.2020 Klasikleşmiş en iyi 5 film Dilruba Karaköse

Defalarca izleseniz bile sıkılmayacağınız bu filmler, biraz kafa dağıtmak adına da muhteşem yollardan biri.

Keyifli vakit geçirmek adına en sık başvurduğumuz yolların başında tahmin edilebileceği üzere film izlemek geliyor. Elbette yeni ve gişe rekorları kırmış yapımları izlemenin keyfi büyük. Ancak bazı zamanlar aşina olduğumuz filmlere yer vermek bizleri daha mutlu ediyor. Aşağıda sıraladıklarımız ise ne kadar çok izlemiş olursanız olun, hala ilk zamanki heyecanı ve keyfi içinizde yaşatacak!

My Girl

Anna Chlumsky ve Macaulay Culkin’i bir araya getiren 1991 yapımı My Girl, Vada karakterinin babası ve arkadaşı doğrultusunda hayatının nasıl değiştiğini anlatırken, hikayesiyle gözlerinizin dolmaması adeta imkansız.

Casablanca

Tüm zamanların en çok izlenen filmlerinden biri de Casablanca. Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman'ın oynadığı film, eski kız arkadaşının Fas'tan kaçmasına yardım etmeye karar Rick Blaine'in hikayesini anlatıyor.

Breakfast at Tiffany’s

Audrey Hepburn’ün yer aldığı ve adeta ikonikleşen Breakfast at Tiffany’s, Holly karakterinin yaşadığı her olumsuz durumda kendiniTiffany's vitrininde bulmasını,zaman içinde ise yaşadığı platonik aşkı gözler önüne sererken, nostaljik filmleri sevenler için mutlaka izlenmesi gereken bir yapım.

Mary Poppins

Müzikleri ve sihri bol bir film Mary Poppins… Julie Andrews’ün hayat verdiği Mary Poppins’in mucizelerle dolu dünyası, sizleri 2 saatliğine de olsa gerçeklerden uzaklaştırıp mutlu edecek.

It's a Wonderful Life

George Bailey’nin hayatındaki insanların onunla hiç tanışmamış olsalardı neler olabileceğini anlatan film, verdiği mesajla da ayrı bir yere sahip.

Film
Klasik filmler
Casablanca
Mary Poppins
Benzer İçerikler
Kültür-Sanat Klasikleşmiş en iyi 5 film Defalarca izleseniz bile sıkılmayacağınız bu filmler, biraz kafa dağıtmak adına da muhteşem yollardan biri.
06.05.2020
Kültür-Sanat Wes Anderson filmografisi The French Dispatch filmi öncesi Wes Anderson filmlerine kısa bir bakış.
04.05.2020
Son Eklenenler
Kültür-Sanat Yalın'dan yeni şarkı Yalın yeni single çalışması 'Halbuki' ile müzikseverlerle buluşuyor.
06.06.2020
Kültür-Sanat TV'de haziran filmleri "Yaz aylarında film izlenmez" diyenler yanılıyor. Bu filmler hem çok popüler hem de sinema dünyasına yön verecek nitelikte.
06.06.2020
Kültür-Sanat Şiirler tiyatro emekçileri için Salgın nedeniyle kapanan tiyatroların emekçilerine yardım kampanyası.
28.05.2020