All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Kültür-Sanat
Yayın Tarihi: 06.05.2020 Klasikleşmiş en iyi 5 film Dilruba Karaköse

Defalarca izleseniz bile sıkılmayacağınız bu filmler, biraz kafa dağıtmak adına da muhteşem yollardan biri.

Keyifli vakit geçirmek adına en sık başvurduğumuz yolların başında tahmin edilebileceği üzere film izlemek geliyor. Elbette yeni ve gişe rekorları kırmış yapımları izlemenin keyfi büyük. Ancak bazı zamanlar aşina olduğumuz filmlere yer vermek bizleri daha mutlu ediyor. Aşağıda sıraladıklarımız ise ne kadar çok izlemiş olursanız olun, hala ilk zamanki heyecanı ve keyfi içinizde yaşatacak!

My Girl

Anna Chlumsky ve Macaulay Culkin’i bir araya getiren 1991 yapımı My Girl, Vada karakterinin babası ve arkadaşı doğrultusunda hayatının nasıl değiştiğini anlatırken, hikayesiyle gözlerinizin dolmaması adeta imkansız.

Casablanca

Tüm zamanların en çok izlenen filmlerinden biri de Casablanca. Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman'ın oynadığı film, eski kız arkadaşının Fas'tan kaçmasına yardım etmeye karar Rick Blaine'in hikayesini anlatıyor.

Breakfast at Tiffany’s

Audrey Hepburn’ün yer aldığı ve adeta ikonikleşen Breakfast at Tiffany’s, Holly karakterinin yaşadığı her olumsuz durumda kendiniTiffany's vitrininde bulmasını,zaman içinde ise yaşadığı platonik aşkı gözler önüne sererken, nostaljik filmleri sevenler için mutlaka izlenmesi gereken bir yapım.

Mary Poppins

Müzikleri ve sihri bol bir film Mary Poppins… Julie Andrews’ün hayat verdiği Mary Poppins’in mucizelerle dolu dünyası, sizleri 2 saatliğine de olsa gerçeklerden uzaklaştırıp mutlu edecek.

It's a Wonderful Life

George Bailey’nin hayatındaki insanların onunla hiç tanışmamış olsalardı neler olabileceğini anlatan film, verdiği mesajla da ayrı bir yere sahip.

Film
Klasik filmler
Casablanca
Mary Poppins
Benzer İçerikler
Kültür-Sanat 39. İstanbul Film Festivali Her sene büyük bir ilgi ile karşılanan İstanbul Film Festivali, bu sene hem çevrimiçi hem de sinema salonlarında gösterime girmeye hazırlanıyor.
06.10.2020
Moda Venedik Film Festivali kırmızı halı görünümleri 77. Venedik Film Festivali tüm ihtişamıyla kapanışı yaparken, kırmızı halı görünümleri akıllarda yer ediyor.
15.09.2020
Ünlüler Venedik’te farkındalık yaratan hareket Cate Blanchett, kırmızı halı görünümleriyle Venedik Film Festivali’nde sürdürebilir modaya atıfta bulunuyor.
08.09.2020
Son Eklenenler
Kültür-Sanat Bu kadro tarihe geçecek Geçtiğimiz günlerde açıklanan “Don’t Look Up” filminin kadrosu, sosyal medyada bomba etkisi yarattı.
21.10.2020
Kültür-Sanat Netflix’ten heyecan verici projeler Birbirinden farklı ve özgün konuları izleyici ile buluşturan Netflix, 190 ülkede aynı anda yayına girmenin heyecanını yaşayacak.
20.10.2020
Kültür-Sanat 39. İstanbul Film Festivali Her sene büyük bir ilgi ile karşılanan İstanbul Film Festivali, bu sene hem çevrimiçi hem de sinema salonlarında gösterime girmeye hazırlanıyor.
06.10.2020