All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Kültür-Sanat
Yayın Tarihi: 01.03.2020 Hermitage’ı gezelim mi? Yunus Başaran

Dünyanın en önemlileri müzelerinden biri olan Rusya’daki Hermitage Müzesi’ni tüm detaylarıyla ve ekstra sürprizlerle gezmek ister misiniz?

Saint Petersburg’da bulunan Hermitage Müzesi dünyanın en büyük üçüncü müzesi olarak bilinir. Yaklaşık 3 milyondan fazla parçanın yer aldığı müzedeki koleksiyonlar, daha önce Rus çarlarının yaşadığı Kış sarayı da dahil olmak üzere tam altı tarihi binadan oluşan bir komplekste sergilenir. Her yıl milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapan Hermitage Müzesi’nde sergi kısmına ek olarak konser, resital gibi sanatsal aktiviteler de düzenleniyor. 

Apple, Shot on iPhone video serisini devam ettirdiği bir kısa film ile Rubens, Rembrandt, Tiziano Vecellio, Caravaggio, El Greco ve daha birçok sanatçıya ait yaklaşık 600 başyapıtın yer aldığı Hermitage Müzesi’nin 45 salonunu gezme fırsatı yaratıyor. Film, vizyoner yönetmen Axinya Gog tarafından 5 saat 19 dakika ve 28 saniye süren büyüleyici ve masalsı bir yürüyüş gerçekleştirilip kaydedilerek yaratıldı. Bir kadın zekasının inceliklerini gördüğümüz video, ayrıca tek şarj ile iPhone ailesinin son neferi iPhone 11 Pro Max ile çekildi. Gog, çekim süreciyle ilgili olarak “Daha önce bu denli büyük ölçekli bir projede iPhone ile çalışmamıştım. Bu yüzden ekibimle birlikte aygıtı titizlikle inceledik ve yaratıcı çözümümüzün tamamını aygıt özelliklerini temel alarak geliştirdik. Şu anda bunun yalnızca iPhone ile çekilebilecek bir proje olduğunu söyleyebilirim!” sözleriyle Apple’ın her yıl mükemmelleştirdiği iPhone ailesine güvenini de betimliyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz Eylül ayında, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max olarak tanıtılan 3 üyelik aile, Geniş Açı, Ultra Geniş açı ve Telefoto olmak üzere yeni nesil kamera yerleşimiyle gelmişti. 4K kalitesinde, tek planda çekilen film 125Gb gibi bir boyuta sahipti. Son detay ise çekim bittikten sonra dahi iPhone 11 Pro Max’te kalan pil oranı %19 olması.
 

iPhone 11 pro max
Apple
Shot On iPhone
Axinya Gog
Hermitage
Benzer İçerikler
Lifestyle Yaz Notaları’yla hareketlenelim Apple Music kullanıcılarının sevdiği müzik listelerine bir yenisi eklendi; Yaz Notaları.
29.07.2020
Lifestyle iPhone Fotoğraf Ödülleri sonuçlandı 13. IPPAWARDS kazananları açıklandı.
23.07.2020
Lifestyle Fenty’nin çalma listeleri Üç yakın arkadaştan Fenty’ye özel çalma listeleri hazırlandı.
26.06.2020
Son Eklenenler
Kültür-Sanat Bu yıl ki Emmy adayları belli oldu Televizyonun Oscar’ları olan ve bu yıl 72.si düzenlenecek Emmy ödüllerinin adayları dün akşam açıklandı.
29.07.2020
Kültür-Sanat Hayal etmenin gücü Magnum, Hazzı Hayal Et sergisi ile kakaolarının tedarik edildiği Fildişi Sahili'nde yaşayan ve hayatlarını zor şartlarda geçirmekte olan kakao çiftçisi kadınlara, destek sağlamayı amaçlıyor.
24.06.2020
Kültür-Sanat Wonder Woman'ın gösterim tarihi açıklandı DC’nin en güçlü kadın süper kahramanı yeniden beyaz ekranda.
15.06.2020