All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Kültür-Sanat
Yayın Tarihi: 01.03.2020 Hermitage’ı gezelim mi? Yunus Başaran

Dünyanın en önemlileri müzelerinden biri olan Rusya’daki Hermitage Müzesi’ni tüm detaylarıyla ve ekstra sürprizlerle gezmek ister misiniz?

Saint Petersburg’da bulunan Hermitage Müzesi dünyanın en büyük üçüncü müzesi olarak bilinir. Yaklaşık 3 milyondan fazla parçanın yer aldığı müzedeki koleksiyonlar, daha önce Rus çarlarının yaşadığı Kış sarayı da dahil olmak üzere tam altı tarihi binadan oluşan bir komplekste sergilenir. Her yıl milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapan Hermitage Müzesi’nde sergi kısmına ek olarak konser, resital gibi sanatsal aktiviteler de düzenleniyor. 

Apple, Shot on iPhone video serisini devam ettirdiği bir kısa film ile Rubens, Rembrandt, Tiziano Vecellio, Caravaggio, El Greco ve daha birçok sanatçıya ait yaklaşık 600 başyapıtın yer aldığı Hermitage Müzesi’nin 45 salonunu gezme fırsatı yaratıyor. Film, vizyoner yönetmen Axinya Gog tarafından 5 saat 19 dakika ve 28 saniye süren büyüleyici ve masalsı bir yürüyüş gerçekleştirilip kaydedilerek yaratıldı. Bir kadın zekasının inceliklerini gördüğümüz video, ayrıca tek şarj ile iPhone ailesinin son neferi iPhone 11 Pro Max ile çekildi. Gog, çekim süreciyle ilgili olarak “Daha önce bu denli büyük ölçekli bir projede iPhone ile çalışmamıştım. Bu yüzden ekibimle birlikte aygıtı titizlikle inceledik ve yaratıcı çözümümüzün tamamını aygıt özelliklerini temel alarak geliştirdik. Şu anda bunun yalnızca iPhone ile çekilebilecek bir proje olduğunu söyleyebilirim!” sözleriyle Apple’ın her yıl mükemmelleştirdiği iPhone ailesine güvenini de betimliyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz Eylül ayında, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max olarak tanıtılan 3 üyelik aile, Geniş Açı, Ultra Geniş açı ve Telefoto olmak üzere yeni nesil kamera yerleşimiyle gelmişti. 4K kalitesinde, tek planda çekilen film 125Gb gibi bir boyuta sahipti. Son detay ise çekim bittikten sonra dahi iPhone 11 Pro Max’te kalan pil oranı %19 olması.
 

iPhone 11 pro max
Apple
Shot On iPhone
Axinya Gog
Hermitage
Benzer İçerikler
Lifestyle iPhone 12 ile çekilenler Apple’ın son amiral gemileri iPhone 12 ailesi tarafından çekilmiş fotoğraflar yayınlandı.
21.01.2021
Lifestyle iPhone 12 ile yılbaşı ruhu iPhone 12 ailesi ülkemize resmen giriş yaptı ve kullanıcılardan harika içerikler gelmeye başladı.
25.12.2020
Lifestyle AirPods’un yeni temsilcisi AirPods ailesine yeni bir üye eklendi; AirPods Max
09.12.2020
Son Eklenenler
Kültür-Sanat Donnie Darko'nun 20. yılı Jake Gyllenhaal, kült haline gelen Donnie Darko filmini 20. yılında anıyor.
23.01.2021
Kültür-Sanat Dünyanın en değerli sanat eseri Dünyanın en pahalı eseri, Amerikalı üniversite mezunlarının borçlarına gönderme yapıyor.
23.01.2021
Kültür-Sanat Kuzuların Sessizliği'nin 30. yılına özel buluşma Kuzuların Sessizliği ile hafızalara kazınan Jodie Foster ve Anthony Hopkins, filmin 30. yılına özel bir araya geliyor.
20.01.2021