All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Güzellik
Yayın Tarihi: 24.09.2020 Yeni mevsim yeni saçlar Onur Özcan

Eğer yaz sonrası saçlarınızda bir değişiklik yapmadıysanız Sonbahar-Kış sezonu için saç tavsiyeleri sizlerle.

Cildimizle birlikte saçlarımız da mevsim geçişlerinden oldukça etkileniyor. Sonbaharı yaşadığımız ve adım adım kışa yaklaştığımız şu günlerde saçlarınıza canlılık katmak ister misiniz? O zaman uygulanacak ilk adım belli.

 

Saçlarınızı kestirin

Endişelenmeyin, radikal bir değişiklikten bahsetmiyoruz. Sıcak yaz günlerinin ardından saçlarınızın ucundan kestireceğiniz birkaç santim sizi hem saç kırıklarından kurtaracak hem de daha canlı saçlara sahip olmanızı sağlayacak. Eğer aranızda radikal değişim isteyenler de varsa omuz üstünde kullanacağınız kısa saç modellerinden ilham alabilirsiniz. Bunun dışında hem kısa hem de uzun saçlarla kullanabileceğiniz kakül ve perçemler ile yüzününüz için güzel bir çerçeve oluşturabilirsiniz.

Sonbahar renklerinden birini seçin

Hepinizin bildiği gibi yazın saçlarda açık renkler daha çok kullanılıyor. Bunun dışında güneşin saçlardaki açıcı etkisi de saçlarınızı kendi renginden bir ton daha açabiliyor. Yazın bitmesiyle birlikte saçlarınızda yenilik yapma zamanı çoktan geldi. Saçta kullanan koyu renklerin kişiyi olduğundan daha genç gösterdiği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Sonbahar görünümünüzü güçlendirmek ve daha dinamik bir görünüm elde etmek için kahve rengi, kızıl ve kestane tonlarında ışıltılarla zenginleştirilmiş renkleri tercih edebilirsiniz. Ombre uygulamaları ise her sezon olduğu gibi bu sezon da vazgeçilmezler arasında.

Dikkat edilmesi gerekenler

Saç maskeleri saçlar için büyük ölçüde önemli kurtarıcılardır ama unutmayın sağlık ve güzellik içten gelir. Saç sağlığınız için dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri de su tüketimidir. Eğer ihtiyacınız olan su miktarını karşılamazsanız sonuç kaçınılmaz: Saç dökülmesi! Gerekli su miktarını sağladığınızda bir sonraki adımınız saç maskeleri olacak. Evde hazırlayacağınız saç maskeleri için doğal yağlardan ve besleyici ürünlerden yararlanabilirsiniz. En etkililer ise tatlı badem yağı, aloe vera ve avokado mucizesi. Tüm bunları uyguladığınızda şahane saçlara kavuşmamak için önünüzde hiçbir engel yok. Adımlar tamamlandı, artık yeni saçlarınızla sonbahara hazırsınız.

Sonbahar Kış
Trend
Güzellik
Benzer İçerikler
ALL Men Moda ile teknolojinin gücü: Ramsey Ramsey, kış aylarına meydan okuyan yeni teknolojik ceketiyle içimizi ısıtmayı başarıyor.
24.11.2020
Moda Sonbahara yumuşak viraj Yılın o zamanı yine geldi. Peki bu geçiş mevsiminde henüz yazın hararetini atmamışken dolabımızı sonbahara nasıl hazırlayacağız? İşte size faydalı olabilecek birkaç tavsiye.
02.11.2020
Moda Les Benjamins’den Rock kültürüne Sonbaharın kapısındayken sezonun merakla beklenen Les Benjamins Wild Wild East koleksiyonuna yakından bakalım.
26.10.2020
Son Eklenenler
Güzellik Sınırları ortadan kaldıran bakım Müzisyen ve yaratıcı kimliği ile öne çıkan Pharrell, moda dünyasından sonra kozmetik sektörüne de el atıyor. Yeni cilt bakımı serisini sunmaya hazırlanan şarkıcı, erkeklerin bakım rutinine yeni soluk bir getirmeyi amaçlıyor
26.11.2020
Güzellik Pürüzsüz bir cilde adım adım Cilt lekeleri, sivilceler ve kırışıklıklar… Hepimizi zorlayan sorunların başında geliyor. Dermoskin hazırladığı yeni ürünlerle, bu sorunlarla savaşabilmemiz için her zaman yanımızda
16.11.2020
Güzellik Sephora ile yılbaşı coşkusu Yeni yılı muhteşem makyaj setleri ile karşılıyoruz.
12.11.2020