All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Güzellik
Yayın Tarihi: 28.05.2020 Tırnakları beyazlatma yolları Dilruba Karaköse

Fazla oje sürmekten ya da protez tırnakların ardından rengi değişen tırnaklarınıza bakım yapma zamanı!

Rengarenk ojeler, pek çok kadının vazgeçilmezlerinden. Hatta nail art yapma becerisi olanlar için durum çok daha keyifli hale gelir. Ancak ojeyi tırnakta tutma süreniz biraz uzuyorsa ya da sık sık oje sürüp tırnaklarınıza hava alacak kadar süre tanımıyorsanız, zaman içinde sararmaya başladıklarını fark etmeniz kaçınılmaz. Tabii altında yatan başka bir sağlık sorunu varsa mutlaka bir dermatoloğa danışmak şart. Bu örneğin dışında kalanlar için, sararmayı önlemek çok da zor değil aslında. Sadece bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor.

- Oje sürmeden önce mutlaka tırnaklarınıza güçlendirici bir baz kullanmayı ihmal etmeyin. Böylelikle tırnaklarınız ve oje arasında bir bariyer kurmuş olursunuz.

- Eğer bir süredir geçmeyen lekeleriniz varsa beyazlatıcı bir diş macunu yardımıyla tırnaklarınızı diş fırçasıyla birkaç dakika ovalamayı deneyin.  

- Bu yöntem de işe yaramadıysa, 2-3 yemek kaşığı hidrojen peroksiti bir bardak suyla seyreltin. Hazırladığınız karışım içinde tırnaklarınızı iki dakika kadar bekletin ve tırnaklarınıza masaj yapın. Ardından ellerinizi yıkayın ve kurumasını önlemek adına güçlü bir nemlendirici krem uygulayın. İyi bir sonuç için haftada en az bir kere denemeyi unutmayın.

- Ellerinizin ve tırnaklarınızın daha bakımlı görünmesi için zeytinyağı ve limon ile de masaj yapabilirsiniz.

Tırnak
Tırnak Bakımı
Tırnakları beyazlatma yolları
Benzer İçerikler
Güzellik Tırnakları beyazlatma yolları Fazla oje sürmekten ya da protez tırnakların ardından rengi değişen tırnaklarınıza bakım yapma zamanı!
28.05.2020
Son Eklenenler
Güzellik İmza kokularıyla Sevilla Sevil Parfümeri dünyaca ünlü isimleri bünyesinde barındırdığı gibi kendi ürünleri ile de gündeme gelmeye devam ediyor.
25.09.2020
Güzellik Eşsiz dudaklar Bu sonbahar yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz 5 ruj önerisi sizlerle.
24.09.2020
Güzellik Yeni mevsim yeni saçlar Eğer yaz sonrası saçlarınızda bir değişiklik yapmadıysanız Sonbahar-Kış sezonu için saç tavsiyeleri sizlerle.
24.09.2020