All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Güzellik
Yayın Tarihi: 10.06.2020 Selfie için makyaj tüyoları Dilruba Karaköse

Hepimiz fotoğraflarda iyi çıkmak isteriz değil mi? O zaman makyaj yaparken uygulayacağınız bu 5 püf noktası, sizi bu sonuca ulaştırma garantili!

Çoğumuz gün içinde sayısız selfie çekiyor ve bazı zamanlar bunların hiçbirini beğenmeyip paylaşmaktan vazgeçiyoruz. Online olarak yaptığımız toplantılarda dahi daha iyi görünmek için çaba harcayabiliyoruz. Ancak kendinizi iyi hissederken fotoğraflarda ya da bu tarz toplantılarda daha iyi görünmek, makyajın şaşırtıcı dünyasında mümkün. Sadece neler yapılacağını bilmek gerek!

1. Kaş ve kirpiklerinize doğal dokunuşlar yapın

Kalın ve kalıp gibi duran kaşlar ya da topak topak olmuş kirpikler, sizi son derece acemi gösterecektir. Bunun aksine kaşlara kalem ve jel ile hafif bir dolgunluk kazandırmak daha yerinde olacak. Kirpikler için ise uzatma etkisi olan bir maskara kullanmanız yeterli.

2. Dudaklarınıza parlatıcı uygulayın

Özellikle ince dudaklara sahip kişiler için dudak kalemi ve parlatıcı ikilisi mucizeler yaratıyor desek yanılmış olmayız. Ayrıca nude tonlar yerine biraz daha canlı renkler kullanabilirsiniz.

3. Makyaja başlamadan önce pudra deneyin

Nemlendiricinizi ve güneş koruyucunuzu sürdükten sonra biraz toz pudra ve makyaj sabitleyici uygulayın ve ardından cilt makyajınızı yapmaya başlayın. Bu şekilde makyajınızın daha pürüzsüz olmasını sağlarken kalıcılığını da arttımış olursunuz.

4. Kontür yapmak yerine aydınlatıcı ve allık tercih edin

Yanlış yapıldığı taktirde sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebileceği için kontür riskini almaya hiç gerek yok. Onun yerine şeftali tonlarında bir allık ve aydınlatıcı sayesinde de yüzünüzü boyutlandırabilir ve canlılık kazandırabilirsiniz.

5. Fırça yardımıyla sadece kapatıcı uygulayın

Cildinizi yormaktan ve kalın bir tabaka oluşturmaktan kaçınmak için, kusurları kapatmak adına sadece kapatıcıdan yardım alın. Eşit bir şekilde uygulamak için ise küçük bir fırça kullanın.

Makyaj
Güzellik
Selfie için makyaj tüyoları
Benzer İçerikler
Güzellik Flormar’dan bir ilk Dünyada ilk kez “sanal oje”leri deneyimlemek için devam edin!
06.03.2021
Güzellik #ALLlist: 100 TL altı far paletleri Far sürmeyi sevenler için birbirinden farklı renkleri içeren 100 TL altı far paletlerini sizler için sıraladık.
02.02.2021
Güzellik Adım adım bronz pudra Yılın beklenen zamanı geldi...
29.06.2020
Son Eklenenler
Güzellik Kilo vermenin yeni adı Kilo veremeyenler ve farklı çözümlerin arayışında olanlar yeni bir teknoloji öneriyoruz.
09.04.2021
Güzellik Cildinize ışıltı katın Yeni mevsime siz de cildinizi yenileyerek girmeye ne dersiniz?
05.04.2021
Güzellik Lily-Rose Depp ile Rouge Coco Bloom koleksiyonu Dudakları nemli tutan uzun ömürlü formülü ile Chanel Beauty yeni koleksiyonunu sundu.
26.03.2021