All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Güzellik
Yayın Tarihi: 01.12.2020 Sağlık ve güzellik buluşması Merve Girgin

Cilt sağlığı alanında öncü isimlerden Eau Thermale  Avène yeni yaşlanma karşıtı ürünlerini dijital bir lansman ile tanıttı.

Kendimizi iyi ve güzel hissetmek için, o kullandığımız çeşit çeşit makyaj ürünlerine çok da ihtiyacımız yok aslında. Cildimiz ne kadar sağlıklıysa aradığımız güzelliğe ulaşmak düşündüğümüzden bile kolay olabilir. 

Dermokozmetik ürünlerin öncülerinden Eau Thermale  Avène, cilt problemlerini iyileştirmek ve semptomlarını azaltmak için yaptığı yeniliklerle adından sıkça söz ettiriyor. Pierre Fabre kurucusu olduğu  Avène, yeni yaşlanma karşıtı bakım serileri A-Oxitive, PhysioLift ve DermAbsolu’yu dijital bir lansman ile tanıttı. 

Prof. Dr. Yelda Kapıcıoğlu’nun anti-age üzerine yaptığı açıklamalarla erken yaşta cilt bakımının önemini vurguladı; “Yaşlanma 20-25 yaşlarından itibaren biyolojik olarak başlıyor, 25’li yaşlarda bireylerde ince kırışıklıklar, ciltte solukluk, ton eşitsizliği gibi belirtilerle ortaya çıkıyor”. Güneşin ve stres gibi faktörlerin cildimizde inci kırışıklıklara ve lekelere neden olabileceğini belirten Kapıcıoğlu, yaş ve deri tipine göre doğru anti-age ürünlerinin kullanımından bahsetti. 

Cilt temizliğinin önemini vurgulayarak, erkek kadın farketmeksizin herkesin cildini günde iki kere yıkayıp nemlendirici ile bakımını tamamlamasını tavsiye etti.  

cilt-bakımı
Benzer İçerikler
Güzellik #ALLlist: 100 TL altı cilt bakım ürünleri Mükemmel bir cilde ulaşmak aslında hiç zor değil! Doğru ürünler ve düzenli kullanım ile gözle görülür sonuçlara ulaşmak isteyenler için 100 TL altı cilt bakım ürünlerini paylaşıyoruz.
27.01.2021
Güzellik Cilt bakımında yenilik zamanı Daha pürüzsüz ve aydınlık bir cilt için sizce de cilt bakım rutininizi yenileme zamanı gelmedi mi?
26.01.2021
Güzellik Nuxe ile yaşlanmaya karşı Nuxe, hazırladığı yeni serum ile 10 yaş daha genç görünen bir cilt vaat ediyor.
19.01.2021
Son Eklenenler
Güzellik Kilo vermenin yeni adı Kilo veremeyenler ve farklı çözümlerin arayışında olanlar yeni bir teknoloji öneriyoruz.
09.04.2021
Güzellik Cildinize ışıltı katın Yeni mevsime siz de cildinizi yenileyerek girmeye ne dersiniz?
05.04.2021
Güzellik Lily-Rose Depp ile Rouge Coco Bloom koleksiyonu Dudakları nemli tutan uzun ömürlü formülü ile Chanel Beauty yeni koleksiyonunu sundu.
26.03.2021