All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Güzellik
Yayın Tarihi: 01.12.2020 Sağlık ve güzellik buluşması Merve Girgin

Cilt sağlığı alanında öncü isimlerden Eau Thermale  Avène yeni yaşlanma karşıtı ürünlerini dijital bir lansman ile tanıttı.

Kendimizi iyi ve güzel hissetmek için, o kullandığımız çeşit çeşit makyaj ürünlerine çok da ihtiyacımız yok aslında. Cildimiz ne kadar sağlıklıysa aradığımız güzelliğe ulaşmak düşündüğümüzden bile kolay olabilir. 

Dermokozmetik ürünlerin öncülerinden Eau Thermale  Avène, cilt problemlerini iyileştirmek ve semptomlarını azaltmak için yaptığı yeniliklerle adından sıkça söz ettiriyor. Pierre Fabre kurucusu olduğu  Avène, yeni yaşlanma karşıtı bakım serileri A-Oxitive, PhysioLift ve DermAbsolu’yu dijital bir lansman ile tanıttı. 

Prof. Dr. Yelda Kapıcıoğlu’nun anti-age üzerine yaptığı açıklamalarla erken yaşta cilt bakımının önemini vurguladı; “Yaşlanma 20-25 yaşlarından itibaren biyolojik olarak başlıyor, 25’li yaşlarda bireylerde ince kırışıklıklar, ciltte solukluk, ton eşitsizliği gibi belirtilerle ortaya çıkıyor”. Güneşin ve stres gibi faktörlerin cildimizde inci kırışıklıklara ve lekelere neden olabileceğini belirten Kapıcıoğlu, yaş ve deri tipine göre doğru anti-age ürünlerinin kullanımından bahsetti. 

Cilt temizliğinin önemini vurgulayarak, erkek kadın farketmeksizin herkesin cildini günde iki kere yıkayıp nemlendirici ile bakımını tamamlamasını tavsiye etti.  

cilt-bakımı
Benzer İçerikler
Güzellik Ameliyatsız çözümler Değişen güzellik algıları ile hayatımıza giren uygulamaları yakından inceliyoruz.
28.12.2020
Güzellik #YakınMarkaj: J.Lo Beauty Jennifer Lopez, yılın ilk günü satışa sunacağı JLo Beauty markasını “Güzelliğin bir son kullanma tarihi yok” sloganıyla lanse etmeye hazırlanıyor.
16.12.2020
Güzellik Daha sağlıklı bir cilt için HoneyMoon Skin’in üst kalite cilt bakım ürünleriyle cildinizi şımartın.
04.12.2020
Son Eklenenler
Güzellik Aveda'da köklü değişim Ünlü kozmetik şirketi Aveda, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren marka yolculuğuna yüzde yüz vegan olarak devam etme kararı aldı.
13.01.2021
Güzellik Bakım zamanı: La Colline Soğuk havalardan dolayı bakıma ihtiyaç olan ciltlerimizin yardımına La Colline koşuyor.
12.01.2021
Güzellik Halsey artık kozmetik dünyasında Genç şarkıcı Halsey, makyaj sevgisini kendi kurduğu kozmetik markasında yansıtmaya hazırlanıyor.
12.01.2021