All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Güzellik
Yayın Tarihi: 12.05.2020 Hangi besini neden tüketmeliyiz? Abdullah Yazıc

Yemişler ya da çiğ olarak tükettiğimiz meyve ile sebzeler hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? İçerdikleri besinlerle fayda sağlayan 7 besin.

Büyüleyici bir gıda sistemimiz var. Uzmanlar daha az hareketli olduğumuz zamanlar tercih ettiğimiz yiyecekleri öncelikli olarak meyve ve sebzelerden seçmemiz gerektiğinin altını çiziyor. Böylece sindirimimizi daha kolay bir şekilde yaparak formumuzu da korumuş oluyoruz. Sosyal izolasyonumuzu gerçekleştirdiğimiz şu günlerde sporumuzu da evde yapmayı ihmal etmemeye çalışıyoruz. Fakat bazen yeterli enerjiyi ve motivasyonu kendimizde bulamıyor olabiliriz. Bunun nedeni çoğu zaman yediğimiz yiyecekler ya da eksik besinlerimiz olabilir. Biz de sizin için yediklerimizin besin değerleri ve sağladıkları enerjiler hakkında bilinmesi gerekenlerden söz etmek istiyoruz.

1. Elma

Sabah uyandığınızda yediğiniz bir elma, sizi kahveden daha çabuk uyandırıyor.

2. Yumurta

C vitamini hariç bütün vitaminleri bünyesinde bulunduruyor.

3. Hurma

Günde sadece iki kere hurma yemek kemik salığı ve sindirim sağlığını iyileştirir, stresle savaşmanıza yardımcı olur, kilo vermenizde kolaylık sağlık. Kalp hastalıklarını önler ve kolon kanseri riskini azaltır. Hepsinin yanında uzun süre genç görünmenizde büyük faydası vardır.

4. Muz

Sadece 2 adet muz yemek, size 90 dakika boyunca spor yapacak enerjiyi sağlıyor.

5. Kaju

Diş çürümesine, akne ve tüberküloz hastalığına neden olan gram pozitif bakterileri öldürme yeteneğine sahip anakardik asitleri içeriyor.

6. Şeftali

Yüksek C vitamini deposudur. C vitamini ise antioksidan olduğu için kansere karşı korur ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

7. Ispanak

100 gram haşlanmış ıspanak günlük A ve C ihtiyacımızın büyük bir kısmını karşılıyor. 
 

Son Eklenenler
Güzellik Nuxe ile yaşlanmaya karşı Nuxe, hazırladığı yeni serum ile 10 yaş daha genç görünen bir cilt vaat ediyor.
19.01.2021
Güzellik Harris Reed x Mac Son yılların yükselen tasarımcıları arasında yer alan Harris Reed, kozmetik devi Mac Cosmetics ile çarpıcı bir iş birliğine imza atıyor.
18.01.2021
Güzellik Aveda'da köklü değişim Ünlü kozmetik şirketi Aveda, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren marka yolculuğuna yüzde yüz vegan olarak devam etme kararı aldı.
13.01.2021