All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Güzellik
Yayın Tarihi: 30.05.2020 Güneş koruması evde de devam ediyor Dilruba Karaköse

Her ne kadar eskisi kadar sık dışarı çıkamasak da, bu durum güneş kremi kullanmayı bırakmamız gerektiği anlamına gelmiyor.

Normalleşme süreci kademeli olarak gerçekleşmeye devam ederken, pek çoğumuz için evden çalışma sistemi de tam gaz sürüyor. Markete, önemli işlerimizi halletmeye ya da evcil hayvanlarımızı dolaştırmaya çıkarmak haricinde vaktimizin büyük bir kısmı telefon ya da bilgisayar ekranlarında geçiyor. Güneşe pek de maruz kalmıyoruz haliyle. Ancak yine de güneş kremi kullanmaya mutlaka devam etmemiz gerektiğini dile getiriyor Supergoop markasının kurucusu Holly Thaggard.

UVA ışınları, bulutlu ya da havanın kapalı olduğu günlerde bile biz farkına varamasak da cildimiz üzerindeki zararlı etkilerini sürdürüyor. Bu ışınlar elastikiyet kaybına, cilt pürüzlerine, kuruluğa ve yaşlanma belirtilerinin hız kazanmasına neden oluyor. Evde bile olsak SPF uygulamasına devam etmek şart zira pencereden giren ışık da bir nevi tehdit oluşturuyor. Arada hava almak için balkona çıkmamız bile aslında neden kullanmamız gerektiğini gösteriyor. Sabah cilt bakım rutininize güneş kremlerini dahil etmeniz işte bu yüzden önemli. Dışarıda olduğunuz zamanlarda ise her iki saatte bir yenilemeyi de ihmal etmemek gerek.

Güneş Koruma
SPF
Cilt Bakımı
Benzer İçerikler
Güzellik Yaz tatilinde olmazsa olmaz; Dermoskin Günlük cilt bakımı için özel geliştirilen Dermoskin SPF50+ Yüz Koruma Serisi’ni yakından bakalım.
06.07.2020
Güzellik Güneşten korunma zamanı Günlük cilt bakım rutininin en önemli adımı olan güneş kremi kullanımında cilt bakım teknolojisinde uzman Shiseido ürünleri en yakın arkadaşınız olacak.
03.07.2020
Güzellik Güneş koruması evde de devam ediyor Her ne kadar eskisi kadar sık dışarı çıkamasak da, bu durum güneş kremi kullanmayı bırakmamız gerektiği anlamına gelmiyor.
30.05.2020
Son Eklenenler
Güzellik Sevindiren birliktelik Signal, White Now serisi için başarılı oyuncu Hande Erçel ile bir araya gelerek yeni bir iş birliğinin müjdesini veriyor.
21.01.2021
Güzellik Nuxe ile yaşlanmaya karşı Nuxe, hazırladığı yeni serum ile 10 yaş daha genç görünen bir cilt vaat ediyor.
19.01.2021
Güzellik Harris Reed x Mac Son yılların yükselen tasarımcıları arasında yer alan Harris Reed, kozmetik devi Mac Cosmetics ile çarpıcı bir iş birliğine imza atıyor.
18.01.2021