All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Güzellik
Yayın Tarihi: 18.05.2020 Ellerde hassas bakım All Magazine

Kuru ciltlere özel derinlemesine nemlendirme özelliğine sahip el kremleri...

Bireysel hijyen ve bulaşıcı hastalıklara karşı korunmak adına ellerimizi sık sık, ortalama 20 saniye yıkamanın önemi şu sıralar hiç şüphesiz gündemin en önemli konularından biri. Ancak ne yazık ki sık sık yıkanan ve el dezenfektanları ile kolonyalara maruz kalan ellerde yoğun bir kuruma meydana gelmeye başladı. Uzmanlar pH oranı yüksek, aloe vera ya da shea yağı gibi nemlendirici içeriklere sahip sabunlarla el yıkamayı önerirken bu konuda en yakın dostlarımız hiç şüphesiz el kremleri.

A ile E vitamini desteği

Günümüzde farklı ihtiyaçlara yönelik birçok el kremi seçeneği bulunuyor. Yağ bazlı el kremleri günlük kullanımda tende yapışkan bir his bırakmadan nemlendirme etkisi gösterirken retinol içeren kremler ise bu bölgedeki kırışıkları en aza indirmeyi hedefliyor. Eğer çok kuru bir cilde sahipseniz sizlere önerimiz hyalüronik asit, A ile E vitamini, Hindistancevizi, avokado ya da badem yağı içeren el kremlerine yönelmeniz. Ayrıca haftada 2 ya da 3 kere el maskesi yaparak daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Galeri Daha fazlasını göster
EL-KREMI
GUZELLIK
BAKIM
Benzer İçerikler
Güzellik Ellerde hassas bakım Kuru ciltlere özel derinlemesine nemlendirme özelliğine sahip el kremleri...
18.05.2020
Son Eklenenler
Güzellik Yeşil çay mucizesi Cilt üstünde şaşırtıcı faydaları.
05.06.2020
Güzellik Güneş koruması evde de devam ediyor Her ne kadar eskisi kadar sık dışarı çıkamasak da, bu durum güneş kremi kullanmayı bırakmamız gerektiği anlamına gelmiyor.
30.05.2020
Güzellik Tırnakları beyazlatma yolları Fazla oje sürmekten ya da protez tırnakların ardından rengi değişen tırnaklarınıza bakım yapma zamanı!
28.05.2020