All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Güzellik
Yayın Tarihi: 11.06.2020 Bang, bang! All Magazine

Kakül kullanmanın inceliklerini sizler için araştırdık.

Hiç şüphesiz birçoğumuzun kaküller ile bir tür aşk-nefret ilişkisi yaşıyoruz. Bir yandan değişiklik yapmak adına kakül kestirmek isterken diğer yandan da kullanımı zor olduğu için bu saç modelini deneme cesaretini kendimizde bulamıyoruz. Oysa ki dış görünümü anında değiştiren ve yüz hatlarını çerçeveleyen kakülleri kullanmak göründüğü kadar zor değil. İsterseniz bu konuda son kararı vermeden önce aşağıdaki önerilerimize göz atın.

Yüz şekline göre kakül modelleri:

Uzun, dar yüzler için: Küt kesim tam size göre. Özellikle de kaşlarınızın tam üstünde biten bir model yüzünüzün daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. 

Yuvarlak ya da kare yüzler için: Kakül yuvarlak ve kare yüzlerin olduğundan daha geniş görünmesine neden olacağından yüz hatlarınızı belirginleştirecek daha grafik ve kıvrımlı bir kesimi tercih edebilirsiniz.

Kalp şeklinde yüzler için: Çok şanslısınız ve tüm kakül modellerini tercih edebilirsiniz. Kısa, uzun ya da kavisli. Ancak iddialı bir görünüm istiyorsanız, katlı bir kesime yönelebilirsiniz. En kısa tellerin kaş üstünde, en uzunların ise gözün iç kısmında sona erdiği...

Pratik kullanım önerileri:

- Kaküller gün boyu alın bölgesine temas ettiği için saçın geri kalanına oranla daha çabuk yağlanıyor ve hacmini, şeklini kaybediyor. Bu nedenle kaküllere şekil vermek adına sadece bu bölgeyi yıkayabilirsiniz.

- Kuru şampuan kaküller için hayat kurtarıcı bir ürün. Sabahları güne başlamadan önce bu bölgeye kuru şampuan uygulayıp parmak uçlarınızla dağıtarak taze ve hacimli bir görünüm kazandırabilirsiniz.

- Kaküllerinize doğal bir görünüm katmak için ince yuvarlak bir fırçayla sağa ve sola doğru tarayarak kurutun.

KAKUL
SAC
GUZELLIK
SAC-TREND
Benzer İçerikler
Moda Enerjini yükselt Croptrap, şehirli kadınların tarzını rahat ve özgür tasarımlarıyla birleştiriyor.
11.12.2020
Alışveriş ABC ile Salı günü ne giysem? ABC Deterjan ile haftanın her gününe ayrı trend, ayrı seçenekler...
17.11.2020
Alışveriş ABC ile Pazartesi günü ne giysem? ABC Deterjan ile haftanın her gününe ayrı trend, ayrı seçenekler...
16.11.2020
Son Eklenenler
Güzellik Kilo vermenin yeni adı Kilo veremeyenler ve farklı çözümlerin arayışında olanlar yeni bir teknoloji öneriyoruz.
09.04.2021
Güzellik Cildinize ışıltı katın Yeni mevsime siz de cildinizi yenileyerek girmeye ne dersiniz?
05.04.2021
Güzellik Lily-Rose Depp ile Rouge Coco Bloom koleksiyonu Dudakları nemli tutan uzun ömürlü formülü ile Chanel Beauty yeni koleksiyonunu sundu.
26.03.2021