All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
Güzellik
Yayın Tarihi: 11.05.2020 Adım adım glass skin makyajı Dilruba Karaköse

Canlı ama aynı zamanda pürüzsüz görünen bir cilt makyajı için yapılması gerekenler…

Kabul edelim ki hepimiz, ışıl ışıl parlayan, en küçük pürüzün dahi bulunmadığı bir cilt hayal ederiz. Ancak bu durum artık hayal değil, daha çok makyajın maharetli dünyasına emanet. Sadece neleri kullanmak gerektiğini bilmek işin sırrı. “Glass skin” trendi de buradan yola çıkarak hayatımızın bir parçası olurken, yapılması gerekenler aslında çok basit;

İlk adım

Mümkün olduğunca pürüzsüz bir zemin oluşturmak adına makyaja başlamadan önce cildinizi kir, yağ ve ölü hücrelerden arındırmak önemli.

İkinci adım

T bölgesinden kaçınarak yüzünüzü aydınlatmaya ve nemlendirmeye yardımcı olacak bir mist kullanın.

Üçüncü adım

Cildinize güçlü bir nemlendirici krem uygulayın. Buradaki püf nokta, kremi çok fazla ovalamamaktan geçiyor.

Dördüncü adım

Kalın bir fondöten yerine, ışıltıyı ön plana çıkaracak ince yapılı bir BB krem ya da aynı şekilde sıvı formda bir fondöten sürün. Kullanacağınız ürünü tampon hareketler şeklinde uygulamak daha pürüzsüz olmasına yardımcı olacak.

Beşinci adım

Aydınlatıcı etkisi yaratmasına adına dudak ürünlerinden yardım alın. Hafif yapışkan dokusu, ürünün gün boyu cildinizde kalmasını sağlarken, elmacık kemikleri, burnunuzun üstü ya da göz kapaklarınızda kullanabilirsiniz.

Altıncı adım

Özellikle yağlı cilt tipine sahip kişilerin atlamaması gereken bir adım. Aşırı parlamanın olduğu bölgelere küçük bir fırça yardımıyla pudra uygulayın.

Glass skin
Makyaj
Trend
Benzer İçerikler
Güzellik Adım adım glass skin makyajı Canlı ama aynı zamanda pürüzsüz görünen bir cilt makyajı için yapılması gerekenler…
11.05.2020
Son Eklenenler
Güzellik Yeni nesil Fransız manikürü Dopamin etkisi gösteren renkler ile manikür zamanı.
27.07.2020
Güzellik Yeni nesil kolonya Pandemi sürecinde çok dikkat ettiğimiz el temizliği alışkanlığımızda kolonyalar ve dezenfektanlarda yer alıyor. Çantalarımızdan ayırmadığımız geleneksel kolonyalar Pure Line’ın ürettiği yeni nesil kolonyalar ile değişiyor.
20.07.2020
Güzellik Yaz tatilinde olmazsa olmaz; Dermoskin Günlük cilt bakımı için özel geliştirilen Dermoskin SPF50+ Yüz Koruma Serisi’ni yakından bakalım.
06.07.2020