All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
ALL Men
Yayın Tarihi: 07.08.2020 Virgil Abloh’dan tarihi manifesto Yunus Başaran

Oldukça çarpıcı manifestosu ve çevreci tutumuyla gerçekleşen şov ayakta alkışlandı.

Dün öğlen Türkiye saatiyle 13:30’da gerçekleşen Virgil Abloh yönetimindeki Louis Vuitton 2021 İlkbahar-Yaz erkek defilesi günümüz dünyasına duyarlı olmamızı gerektiren mesajlarıyla, çevreci defilelerden birine örnek teşkil ediyordu. Virgil Abloh’un yenilediği Louis Vuitton çehresi değişmeye devam ederken, lokasyon tercihi de oldukça ilgi çekiciydi. Şangay Limanı’nı tercih eden tasarımcı dekor olarak da konteynırları tercih etmişti. 

Defilenin ana çehresi geri dönüşüm, yukarı dönüşüm unsurlarından oluşurken, geçmiş sezonlardaki bazı görünümleri de yenilenmiş olarak bulduk. Başarılı tasarımcı karbon-nötr bakış açısını sıklıkla dile getirdiği gibi bizlere yine bu anlayışı benimsetmek için uğraşmıştı. Defilenin 25 görünümü yeniden dönüştürülerek, diğer 25 görünümü ise önceki koleksiyonlardan yeniden yorumlanarak yaratıldı. Cesur renkler ağırlığında izlediğimiz koleksiyon sunumu boyunca modellere 3D anime karakterlerinden oluşan aksesuarlar eşlik ediyordu. Bu karakterlerin ceket, sweatshirt, kaban gibi ana parçalara işlenmiş olması davetiyeyi oldukça haklı çıkarıyordu. Davetiyenin enerjisi ve dinamiği o kadar yüksekti ki, böyle bir defile geleceğini hali hazırda biliyorduk. 

Koleksiyon ve defilenin bir diğer ilginç noktası ise Virgil Abloh’un üç sayfalık manifesto mahiyetindeki açıklaması oldu. Başarılı tasarımcı Amerika’da gerçekleşen George Floyd ve takibi isyan dalgasını desteklemiş, bu haklı bir direniş açıklamalarında bulunmuştu. Takiben BIPOC ve LGBTQ+ bireylerine sonuna kadar destek vereceğini belirtmişti. Manifestoda da aynı şeyi vurguladı; “Farklılıkları sebebiyle dışlanmışlara kol kanat gereceğim. BIPOC ve LGBTQ+ amaçlarını desteklemeye, bireylerin işletmelerine ışık tutmaya, daha kapsayıcı işgüçlerini teşvik eden kuruluşlara yardımcı olmaya devam edeceğim.”

Louis Vuitton
Virgil Abloh
İlkbahar-Yaz
Benzer İçerikler
Moda Koruma kalkanı Louis Vuitton Burberry’den sonra Louis Vuitton’da ikonik koruyucu siperliği ile pandemi sürecine ortak oluyor.
11.09.2020
ALL Men Virgil Abloh’dan tarihi manifesto Oldukça çarpıcı manifestosu ve çevreci tutumuyla gerçekleşen şov ayakta alkışlandı.
07.08.2020
Lifestyle Virgil Abloh’dan yeni hesap Virgil Abloh’tan yeni bir Instagram hesabı geldi.
05.08.2020
Son Eklenenler
ALL Men Savage X Fenty’den ilk adım Müzik dünyasındaki başarısının ardından moda dünyasında da başarı yakalayan Rihanna, perspektifini genişlettiği yeni koleksiyonu ile büyülüyor.
28.09.2020
ALL Men Beyzbol dünyasında Kith Beyzbol dünyasının kapılarını aralayan Kith, yeni koleksiyonu ile altın bir vuruş yapıyor.
25.09.2020
ALL Men Bu sezonda da Kiğılı ve Oktay Kaynarca Erkek stilinin önde gelen markası olan Kiğılı, ünlü oyuncu Oktay Kaynarca ile anlaşmasını uzattığını açıklayarak, modaseverleri heyecanlandırdı.
25.09.2020