All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
ALL Men
Yayın Tarihi: 26.11.2020 Tasarım dokunuşuyla Bailey Salih Devrim

Tasarımcı Mr. Bailey ile adidas’ı bir araya getiren Ammonite Superstar, farklı bir formla karşımıza çıkıyor.

Londra merkezli endüstriyel tasarımcı Mr. Bailey, son zamanlarda sanat iş birlikleriyle gündeme gelerek ismini duyurdu. Bu kez ise adidas Originals ile bir araya gelen tasarımcı, klasik Superstar’ını yeniden tasarlamak için yaratıcılığını konuşturdu. ‘’Ammonite Superstar: The Evolution of the Shell Toe’’ adlı projede buluşan ikili, Superstar’ı yeni bir forma kavuşturarak alışılmadık tarzda ortaya çıkıyor.

Deniz dünyasından ilham alarak oluşturulan Superstar, çeşitli bölümlere ayrılmış bir platform taban ile tasarlanıyor. Ammonite adı verilen fosilden uyarlanarak tasarlanan ayakkabı, tabanındaki enine kesitler ile işlevselliği arttırıyor. Orijinal ayakkabı, adidas Superstar’ın 50. yıl dönümünü taçlandırarak Mr. Bailey’nin kişisel bakışını da sergiliyor. Yan kısmında bulunan adidas logosu ise ayakkabının beyaz rengini ortaya çıkarmayı sağlıyor. Yaratıcılığın ön planda olduğu ayakkabıyı incelemek için aşağıdaki görsellere göz atabilirsiniz.

Mr Bailey
Superstar
Ammonite
adidas originals
Benzer İçerikler
Moda Stan Smith Forever adidas Originals, Stan Smith Forever koleksiyonu ile ikonik sneaker modeli Stan Smith’in adını sürdürülebilir ürünler arasına yazdırıyor.
13.01.2021
Moda Prada ve adidas’ın yeni buluşması İleri görüşlü bir ortalık sunan ikili, yeni tasarımlarıyla iş birliğini güçlendiriyor.
02.12.2020
ALL Men Tasarım dokunuşuyla Bailey Tasarımcı Mr. Bailey ile adidas’ı bir araya getiren Ammonite Superstar, farklı bir formla karşımıza çıkıyor.
26.11.2020
Son Eklenenler
ALL Men Vazgeçilmez klasikler Tod’s yayınladığı sevenT adlı film ile klasik parçaları çağdaş bir dokunuş ile gün yüzüne çıkarıyor.
20.01.2021
ALL Men Güncel yorum: Ermenegildo Zegna Ermenegildo Zegna köklerine yeniden uyarlamaya karar vererek 2021-22 Sonbahar-Kış koleksiyonunu ortaya çıkarıyor.
20.01.2021
ALL Men Prada’nın özgür duruşu Prada, zamansız tasarımlarının yanı sıra bu koleksiyonda özgürlüğün ve bireyselliğin altını çiziyor.
19.01.2021