All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
ALL Men
Yayın Tarihi: 26.01.2021 Louis Vuitton 2021-22 Sonbahar-Kış Salih Devrim

Kalıplara, ötekileştirmeye ve ön yargılara meydan okuyan Virgil Abloh, yeni Vuitton koleksiyonu ile uzun bir süre akıllarda yer edineceğe benziyor.

Virgil Abloh yeni Louis Vuitton koleksiyonunu piyasaya sürdü. Siyah kesimin hak ettiği değeri koleksiyonuna yansıtan Abloh, 2021-22 Sonbahar- Kış sezonundaki yerini alıyor. Ebonics adlı koleksiyon ile altıncı koleksiyonuna imza atan tasarımcı, Kreatif Direktör Josh Johnson ile birlikte oluşturduğu şovu bir film halinde sunuyor. Filmde markanın misyonu güçlü bir şekilde yansıtılırken aynı zamanda çalan müziğe eşlik eden sözler gösteriye çarpıcı bir etki yaratıyor.

Saul Williams ve Kai Isiah Jamal’ın söylediği sözler arasında şunlar yer alıyor: "Anlatıları parçalayın, boşluklar yaratın, duvarları yıkın, gizemleri çözün. Siyah insanlar olarak, trans insanlar olarak, dışlanmış insanlar olarak, dünya bizim hakimiyet kurmamız için var. Çünkü bizden karşılığında çok şey alıyor."

Abloh’un sosyo-kültürel önyargıların farkına varma konusundaki hassasiyeti her zaman Vuitton koleksiyonlarında ve kampanyalarında ilham kaynağı olmuştur. Ötekileştirilmeye bir tepki olarak ortaya çıkan farkındalık yaratma çabası aşağıda bulunan bir gösteri ile taçlanıyor. Öyleyse soluksuz izleyeceğimiz gösteriye odaklanalım.

Virgil Abloh
Louis Vuitton
FW21
Benzer İçerikler
Moda Louis Vuitton’un Bodrum durağı Bodrum’da yıldızlar geçidi dediğimiz zaman bunu ünlü isimler olarak algılıyorsanız kısmen doğru. Moda dünyasının en önemli oyuncuları bu yaz Bodrum’u mesken tutuyor. Onlardan birisi ise Yalıkavak Marina’da henüz açılan Louis Vuitton mağazası.
18.07.2021
ALL Men Amen Break filmiyle Louis Vuitton Louis Vuitton 2022 İlkbahar-Yaz erkek koleksiyonu, birçok güçlü isim ile birlikte Amen Break filmiyle sunuldu.
25.06.2021
Moda Sürdürülebilir ve şık Sürdürülebilir bir dünya için hepimizin dikkat etmesi gereken bu dönemde, büyük bir alkışı hak eden hareket Louis Vuitton’dan!
22.06.2021
Son Eklenenler
ALL Men Sokak modasında yeni marka Özgür ruhlar, güçlü stiller ve zamansız seçimleri hayat tarzı haline getiren moda aşıklarının marka seçimi ne? Detaylar yazımızda…
06.08.2021
ALL Men Bir adım da erkekler için Intimissimi Uomo, farkı markalar arayışına girdiğimiz bu dönemde Türkiye’deki yeni mağazasıyla moda tutkunlarına yeni bir alternatif oluşturuyor.
29.06.2021
ALL Men Amen Break filmiyle Louis Vuitton Louis Vuitton 2022 İlkbahar-Yaz erkek koleksiyonu, birçok güçlü isim ile birlikte Amen Break filmiyle sunuldu.
25.06.2021