All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
ALL Men
Yayın Tarihi: 19.05.2020 #DockersChallangers’ın yeni kahramanı Yunus Başaran

Dockers’ın takım elbise kurallarını yıkan projesi #DockersChallengers’ın yeni bir kahramanı var; Guillermo Martinez.

Her Cuma ofislere klasik takım elbiselerle gitmek zorunda olmayan erkeklerin, Casual Friday ya da Free Friday olarak bilinen Rahat Cuma’ların öncüsünün Dockers olduğunu biliyor muydunuz? Klasik giyim kurallarını köklerinden sarsan Dockers, sıradanlığı yıkan, şık olurken rahat olmayı benimseyen koleksiyonlarıyla onbinleri peşinden sürüklüyor. Her dönem ilham veren erkekleri yüceltirken onların hikayelerini bizlere sunduğu #DockersChallengers projesi ise tüm bu rahatlığın yanında tatlının süsü konumunda. Yeni dönem Challengers ise Madrid merkezli Ayudame3D adındaki girişimin yaratıcısı Guillermo Martinez oluyor. Guillermo, teknolojinin miladı kabul edilen 3D yazıcılar ile değiştirdiği hayatlarla farklı bir yerde bulunuyor. Küçük bir çocuk iken kendi oyuncağını yapmaya başlayan Guillermo, bu yaratıcılık ve çok yönlülük ile nasıl hayatlara dokunurum sorusunun cevabını bulması üzerine Ayudame3D’yi kuruyor. Ayudame3D, bugün itibariyle İspanya’dan Kenya’ya dünyanın 35 ülkesinden protez ihtiyacı olup maddi olarak karşılayamayan insanlara yardım eden ve kar amacı gütmeyen bir yardım kuruluşu olarak global arenada alkışları topluyor. #DockersChallengers projesi kapsamında ise yapılan ortaklık anlaşması sonucu 10 kişinin hayatını değiştirmek amacıyla yeni protezlerin yaratılmasını finanse etti. “Hala yapılması gereken çok şey var. Teknoloji gelişmeye devam ediyor ve fırsatlar artıyor. Yani hazırlıklı olsan iyi olur… Dünya seni bekliyor.” diyen Guillermo’nun sözleriyle bitirerek bir hayata dokunmanın yüceliğini kutluyoruz.

Dockers
Challengers
Guillermo Martinez
Ayudame3D
Benzer İçerikler
ALL Men #DockersChallangers’ın yeni kahramanı Dockers’ın takım elbise kurallarını yıkan projesi #DockersChallengers’ın yeni bir kahramanı var; Guillermo Martinez.
19.05.2020
Son Eklenenler
ALL Men Virgil Abloh’dan tarihi manifesto Oldukça çarpıcı manifestosu ve çevreci tutumuyla gerçekleşen şov ayakta alkışlandı.
07.08.2020
ALL Men #YakınMarkaj: Off-White 2020-21 Sonbahar-Kış Yaz mevsimi, pandemi gündemi gibi konuların ortasında 2020-21 Sonbahar-Kış koleksiyonları ile biraz hayal kuralım.
23.06.2020
ALL Men Dior’un şeffaf sandaleti Dior erkek departmanı baş tasarımcısı Thibo’dan sürpriz geldi.
11.06.2020