All Dergisi | Senin Stil ve Alışveriş Arkadaşın
ALL Men
Yayın Tarihi: 25.01.2021 Dior Men 2021-22 Sonbahar-Kış Salih Devrim

Modanın bir sanat formu olduğunu savunan Dior, yeni sezonuyla bu iddiasını kanıtlamayı başarıyor.

Dior Erkek Departmanı Artistik Direktörü Kim Jones, ilhamını geçmişle bağlantısı olup bugünün dinamizmini taşıyan seremoni giysilerinin maskülen ekstravaganzadan alıyor. Tıpkı Haute Couture’de olduğu gibi tarihe ve mirasa bir pencere açıyor; şimdiki zamanla, gelecek aracılığıyla bağlantı kuruyor. Mirasın yanı başında ise çağdaşlık yer alıyor: Bu koleksiyonla birlikte Kim Jones ve Dior, Trinidad asıllı İskoç sanatçı Peter Doig ile iş birliğini duyuruyor.

2021-2022 Kış sezonu için Güzel Sanatlar Akademisi’nden ilhamla tasarlanıp işlemelerle detaylandırılmış üniformalar, Couture’ün maskülen bir yoruma sahip olduğunu gösteriyor. Dior arşivlerinden çıkarılan motifler ve süslemeler yeniden keşfediliyor. İkonik Bar cekete ait düğmeler, Marc Bohan’ın 1960’lı yıllarda tasarladığı Haute Couture gece elbisesi Rosella’nın altın yaldızlı işlemelerine karışıyor.

Moda bir sanat formudur. Koleksiyondaki Doig imzalı aslan figürlü kemer ve aksesuarlar bunu kanıtlarcasına ışıldıyor. Kumaşlar kanvası; gravürler girift jakarları ve baskıları dönüştürüyor. Doig’in 1990 tarihli “Milky Way” isimli çalışmasından alınan yıldızlı gece, pek çok görünüme ışıltı katıyor. Yıldızlar, Dior’un yıldızıyla aynı eksende buluşurken; renk paleti Dior aracılığıyla Doig’in işlerine doğrudan bir referans veriyor: Parlak sarıların, kan portakalı renginin ve yeşilin yaşama sevincini ifade eden canlılıklarının yanında soft ve sessiz maviler, koyu leylak rengi ve Dior grisi yerlerini alıyor. El işçiliğini ifade eden fırça darbeleri; işlemeler, örgü ve el boyamaları aracılığıyla canlandırılıyor. Bütüncül olarak birer tablo gibi değerlendirilebilecek görünümlerde, şeritler ve barok işlemeler giysiler için birer çerçeve görevi görüyor. Sanatta kanvasın rolünü, bu koleksiyonda formlar üstleniyor.

Dior
Kim Jones
2021-22 Sonbahar-Kış
Benzer İçerikler
Güzellik Sonbaharda Cilt Bakımı Dr. Seran Göçer sonbahar mevisimine özel cilt bakım trendlerini ve cilt gençleştirme uygulamalarını kliniğinde verdiği özel bir davette tanıttı.
07.09.2021
Güzellik Doğanın içinde Miss Dior Natalie Portman'ın başrolde olduğu yeni Miss Dior kampanyası çiçeksi notaları geri getiriyor.
27.08.2021
ALL Men Canlı: Dior 2022 İlkbahar-Yaz erkek Erkek defileleri tüm hızıyla gerçekleşemeye devam ediyor.
25.06.2021
Son Eklenenler
ALL Men Sokak modasında yeni marka Özgür ruhlar, güçlü stiller ve zamansız seçimleri hayat tarzı haline getiren moda aşıklarının marka seçimi ne? Detaylar yazımızda…
06.08.2021
ALL Men Bir adım da erkekler için Intimissimi Uomo, farkı markalar arayışına girdiğimiz bu dönemde Türkiye’deki yeni mağazasıyla moda tutkunlarına yeni bir alternatif oluşturuyor.
29.06.2021
ALL Men Amen Break filmiyle Louis Vuitton Louis Vuitton 2022 İlkbahar-Yaz erkek koleksiyonu, birçok güçlü isim ile birlikte Amen Break filmiyle sunuldu.
25.06.2021